Nasze Diety

Nasze Diety

Nasz dietetyk opracował plan żywienia przeznaczony dla osób na różnych etapach życia (dzieci, kobiety w ciąży), a także dla tych, którzy ze względu na swój zawód, pasję czy przekonania mają szczególne potrzeby żywieniowe (wegetarianie, sportowcy itd.).
Wybierz dietę, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom lub zapytaj nas o radę.


fotmap

Dieta FODMAP

jest szczególnie pomocna przy zespole jelita drażliwego oraz innych zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego. Typowymi objawami, przy których może nam się przydać są wzdęcia, nadmierna produkcja gazów, zgaga, refluks oraz problemy z wypróżnianiem (zarówno biegunki jak i zatwardzenia).

WIĘCEJ O DIECIE FODMAP


ketogeniczna

Dieta ketogeniczna (ketogenna)

jest do dieta wysokotłuszczowa zawierająca bardzo niska ilość węglowodanów. Jeśli chcesz się czuć wyjątkowo lekko i mieć znakomite samopoczucie, wyłącz z codziennego menu węglowodany i zastąp je tłuszczami

WIĘCEJ O DIECIE KETOGENICZNEJ


Dieta Sokowa

to system odżywiania, który można nazwać terapią sokową. Jak sama nazwa wskazuje koncentruje się ona na dostarczeniu organizmowi dostatecznej ilości soków owocowych. Wraz z nimi dostarczamy liczne witaminy i minerały.

WIĘCEJ O DIECIE SOKOWEJ


2

Dieta Paleo

to dieta, do której – zdaniem naukowców – jesteśmy przystosowani genetycznie. Dziś wiemy, że nasi przodkowie nie cierpieli z powodu otyłości czy chorób serca. My też nie musimy. Ten sposób żywienia dopuszcza stosowanie jedynie dobrego tłuszczu pochodzącego np. z ryb, wyklucza natomiast spożywanie roślin strączkowych, nabiału, zbóż czy ziemniaków. Jeśli wybierzesz tę dietę, będziesz jeść dużo świeżych owoców i warzyw, chudego mięsa oraz owoców morza.

WIĘCEJ O DIECIE PALEO


2

Dieta oczyszczająca

podbiła serca klientów Kiełek. Ta przewidziana jako pięciodniowa kuracja składająca się z pysznych, urozmaiconych zup i kremów warzywnych stała się dla wielu osób sposobem żywienia, z którym trudno się rozstać. Uznanie to wynika między innymi z faktu, że opracowana przez Kiełki dieta szybko usprawnia pracę układu trawiennego i daje przyjemne uczucie lekkości.

WIĘCEJ O DIECIE OCZYSZCZAJĄCEJ


2

Dieta o niskim IG (Montignac)

skierowana jest do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłową wagę, zapobiegać cukrzycy oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Jednym z głównych założeń tego sposobu żywienia jest odpowiednie łączenie składników z 7 grup produktów, do których należą: węglowodany, białka, warzywa, owoce, rośliny strączkowe, nasiona i tłuszcze.

WIĘCEJ O DIECIE O NISKIM IG


2

Dieta zone

powstała z przekonania, że żywność może działać na człowieka jak lek. W tym celu należy dążyć do utrzymania właściwego poziomu insuliny we krwi, dzięki czemu można uniknąć m.in. nadwagi. Taki efekt osiąga się dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji między białkami, węglowodanami i tłuszczami. Ta bogata w warzywa i owoce dieta skutecznie hamuje łaknienie, zapobiega efektowi jo-jo, a ponadto, co bardzo istotne, pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu.

WIĘCEJ O DIECIE ZONE


2

Dieta wegetariańska

wyklucza z codziennego menu mięso i ryby, które zostają zastąpione przez produkty zawierające żelazo (zawarte m.in. w wielu zielonych warzywach, fasoli, produktach zbożowych), białko (pochodzące np. z nabiału) i witaminy z grupy B12 (zawierają je jaja i produkty mleczne). Dieta ta powoduje często spadek wagi, jednak nie jest to typowa kuracja odchudzająca.

WIĘCEJ O DIECIE WEGETARIAŃSKIEJ


2

Dieta 1000 kcal

to program żywieniowy, dzięki któremu można zrzucić ok. 1 kilograma tygodniowo. Jego podstawową zasadą jest ograniczenie dziennej dawki kalorii tak, by nasz organizm zużył zmagazynowane w nim tłuszcze, co powoduje szybki spadek wagi. W trakcie trwania tej diety spożywa się kilka posiłków, które, choć są niewielkie, zawierają wszelkie składniki odżywcze, minerały i witaminy konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

WIĘCEJ O DIECIE 1000 KCAL


2

Dieta 1200 kcal

jest bardzo popularną dietą, chętnie stosowaną przez osoby odchudzające się. Swoją popularność zawdzięcza temu, że pozwala szybko, ale w rozsądny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Dodatkowo na dobre wprowadza do naszego życia prawidłowe nawyki żywieniowe: spożywanie pięciu zbilansowanych posiłków w ciągu dnia, unikanie pustych kalorii i wszelkich przetworzonych produktów, a także picie dużych ilości wody niegazowanej, herbat owocowych i ziołowych.

WIĘCEJ O DIECIE 1200 KCAL


2

Dieta 1500 kcal

to plan żywieniowy będący skutecznym i zdrowym sposobem na utratę wagi bez ryzyka pojawienia się efektu jo-jo. Dieta ta jest tak skomponowana, by dostarczyć organizmowi wszelkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Z tego względu może być stosowana przez długi czas również przez osoby wykonujące wyczerpującą pracę. Taki sposób żywienia wybierają często osoby, które osiągnęły już pożądaną wagę dzięki stosowaniu diety 1000 kcal i chcą utrzymać jej efekt.

WIĘCEJ O DIECIE 1500 KCAL


2

Dieta 2000 kcal

nie należy do diet redukcyjnych, choć zastąpienie niezdrowego, wysokokalorycznego jedzenia rozsądnie skomponowanymi posiłkami może w dłuższej perspektywie przynieść spadek wagi. Ten sposób żywienia zaleca się tym, którzy chcą zdrowiej żyć, usprawnić funkcjonowanie swojego organizmu i uregulować trawienie.


2

Dieta dla kobiet w ciąży

uwzględnia potrzeby kobiety w tym ważnym dla niej okresie życia, kiedy trzeba szczególnie zadbać o dobór i jakość składników obecnych w codziennym jadłospisie. Lekkostrawne posiłki przygotowywane przez nas dla przyszłych mam zawierają więc nie tylko odpowiednią ilość żelaza, wapnia, witaminy D i kwasu foliowego, ale także błonnika. Nasz dietetyk układa menu z wielką dbałością o prawidłowy przyrost masy ciała przyszłej mamy.

WIĘCEJ O DIECIE DLA KOBIET W CIĄŻY


2

Dieta dla dzieci

to przede wszystkim plan żywienia opracowany z głębokim przekonaniem o tym, że starannie dobrane składniki to inwestycja w przyszłość małego człowieka. Przygotowane przez Kiełki posiłki zachęcają dzieci do jedzenia swoim kolorem i smakiem, a dzięki zawartości wszelkich niezbędnych substancji odżywczych zapewniają im prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.

WIĘCEJ O DIECIE DLA DZIECI


2

Diety sportowe

opracowywane dla poszczególnych dyscyplin cieszą się dużym uznaniem współpracujących z nami sportowców. Wynika to z faktu, że niezwykle starannie analizujemy indywidualne potrzeby każdego z nich, ponieważ wiemy, że ok. 50% wyników sportowca zależy od jego żywienia.

WIĘCEJ O DIETACH SPORTOWYCH

Wiesz, czemu tak wiele osób wybrało nasze diety? Bo każdy posiłek, który Ci dostarczamy, komponujemy ze świadomością, że dzięki naszym dietom możemy mieć udział w Twoim sukcesie.