Dieta dla kobiet w ciąży

Jednym z warunków dobrego stanu zdrowia kobiety w ciąży oraz prawidłowego rozwoju dziecka jest właściwe odżywianie. Jeśli planujesz dziecko, zasady prawidłowego żywienia zastosuj od zaraz.

ZALETY DIETY DLA KOBIET W CIĄŻY

  • urozmaicony, zbilansowany jadłospis
  • dieta dostarcza posiłki komponowane na bazie wszystkich grup produktów żywnościowych
  • zapobiega niedoborom witamin, minerałów oraz składników odżywczych

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Sposób odżywiania kobiety w okresie ciąży ma bardzo duże znaczenie dla właściwego przebiegu ciąży, rozwoju płodu i zdrowia dziecka w ciągu całego życia. Program żywieniowy, który proponujemy dostarcza posiłki odpowiednio zbilansowane pod kątem wartości odżywczych oraz zapotrzebowania na składniki mineralne i witaminy. Składa się on z pięciu posiłków, które należy spożywać o stałych porach (godziny mogą ulegać drobnym przesunięciom, ale zawsze pamiętaj, żeby zjeść pięć razy w ciągu dnia).

Stałe pory spożywania posiłków przyzwyczajają organizm do regularnych dostaw energii, dzięki temu nie magazynuje on nadmiaru materiału zapasowego i zapewni Tobie i dziecku odpowiednie zaopatrzenie w składniki odżywcze. Lekkostrawne posiłki przygotowywane przez nas dla przyszłych mam zawierają nie tylko odpowiednią ilość żelaza, wapnia, witaminy D i kwasu foliowego, ale także błonnika. Nasz dietetyk układa menu z wielką dbałością o prawidłowy przyrost masy ciała przyszłej mamy.


PRZYKŁADOWE MENU DIETY DLA KOBIET W CIĄŻY

  1. Śniadanie placuszki gryczane z gruszką, jogurtem greckim, rodzynkami i sezamem
  2. II śniadanie zupa krem ze szpinaku
  3. Obiad pieczony śledź z pesto z natki pietruszki podany z pomidorami i ryżem z olejem lnianym
  4. Podwieczorek sałatka owocowa z poppingiem z amarantusa z siemieniem lnianym
  5. Kolacja sałatka z roszponki, pieczonego buraka z pomarańczą i orzechami włoskimi podawana z sosem miodowo-balsamicznym

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT