Dieta Zone

Dieta zone znana jest także jako dieta strefowa. Twórcą diety Zone jest dr Barry Sears, amerykański dietetyk i biotechnolog.

ZALETY DIETY ZONE

  • bardzo dobry sposób na zmianę żywienia na stałe
  • pomaga w trwałej utracie zbędnych kilogramów
  • poprawia kondycję psychiczną i fizyczną organizmu

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Podstawowym celem tej diety, jak jej sama nazwa wskazuje, jest utrzymanie równowagi. W tym przypadku chodzi o odpowiedni poziom insuliny, która jak powszechnie wiadomo, odpowiada za nasz głód, łaknienie. To właśnie skoki insuliny, której poziom podnosi się po zjedzeniu wysokoenergetycznego posiłku, prowadzą do otyłości. Według autora diety kluczem do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest zbilansowanie poziomu insuliny, dzięki zachowaniu w każdym posiłku odpowiednich proporcji tłuszczów, węglowodanów i białka. Należy zwrócić uwagę, by każdy posiłek przyniósł nam odpowiednio 40% węglowodanów, 30% tłuszczów i 30% białek. Powstaje wtedy równowaga między hormonami odpowiedzialnymi za metabolizm.

Dieta ta wymaga regularnego spożywania posiłków. Śniadanie powinno być zjedzone najpóźniej godzinę po przebudzeniu. Pomiędzy kolejnymi posiłkami powinny być przerwy nie dłuższe niż 4 godziny. Stosując dietę, traci się na wadze 2-3 kg w ciągu pierwszych dwóch tygodni, potem chudnie się 1-3 kg miesięcznie. Takie tempo spadku wagi ogranicza wystąpienie efektu jo-jo. Za sprawą tej diety możemy na trwałe wyrobić sobie dobre nawyki żywieniowe.


PRZYKŁADOWE MENU ZONE

  1. Śniadanie owsianka na mleku z żurawiną i prażonymi migdałami
  2. II śniadanie zupa z zielonej soczewicy z pomidorami i kolendrą
  3. Obiad polędwiczki wieprzowe w sosie grzybowym, podane z kaszą gryczaną z natką pietruszki z oliwą truflową i surówką z kiszonej kapusty
  4. Podwieczorek kremowy twarożek z musem z wiśni z cynamonem i prażonymi płatkami migdałów
  5. Kolacja sałatka hawajska z kurczakiem, kukurydzą, ananasem, czarnymi oliwkami z sosem jogurtowym z curry

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT