Dieta o niskim IG (Montignac)

Dieta opiera się na odpowiednio skonstruowanym jadłospisie, w którym największy nacisk kładzie się na niski indeks glikemiczny poszczególnych produktów oraz niski ładunek glikemiczny całego dania.

ZALETY DIETY O NISKIM IG

  • zmniejszone uczucie głodu (produkty o niskim IG są trawione znacznie wolniej)
  • zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i ułatwia przetwarzanie jego zapasów na energię
  • skuteczny sposób na obniżenie masy ciała

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Indeks glikemiczny (IG) to klasyfikacja produktów żywnościowych na podstawie ich wpływu na stężenie glukozy we krwi na 2-3 godziny po ich spożyciu. W ten sposób możemy określić, w jakim tempie produkty podwyższają poziom glukozy (cukru) we krwi i tym samym wpływają na ilość wytwarzanej w organizmie insuliny. Dlaczego insulina nie sprzyja odchudzaniu? Ponieważ po pierwsze, umożliwia przyswajanie cukru i magazynowanie tłuszczu, a po drugie wywołuje uczucie głodu. Produkty dzielimy zatem na trzy grupy: o niskim IG (poniżej 55), o średnim IG (55-70) i o wysokim IG (powyżej 70).

Im szybciej produkt ulega trawieniu, tym wyższa wartość indeksu. Niski indeks glikemiczny mają prawie wszystkie świeże owoce i warzywa. Ale nie oznacza to, że tylko po te produkty sięgamy komponując nasze posiłki. Dobre są także płatki zbożowe, chleb pełnoziarnisty, ryż brązowy, makaron z pełnej mąki, soki owocowe, gorzka czekolada, marmolada owocowa bez cukru, chude mięso, drób, ryby, mleko, biały odtłuszczony ser, jogurt. Z diety wyeliminowane są produkty o wysokim IG (ziemniaki, chipsy, gotowane buraczki i gotowana marchewka, kukurydza i jej przetwory, cukier, miód, bób gotowany, białe pieczywo, banany).

Ten program żywieniowy skierowany jest do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłową wagę, zapobiegać cukrzycy oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Dieta jest programem wymagającym długotrwałej kuracji, ponieważ kilogramy są tracone powoli, ale za to uzyskane efekty utrzymują się przez długi czas.


PRZYKŁADOWE MENU DIETY O NISKIM IG

  1. Śniadanie serek ziarnisty ze świeżą miętą, rzodkiewką, ogórkiem i lnem prażonym podany z razowym pieczywem
  2. II śniadanie zupa krem z brokułów
  3. Obiad pełnoziarnista tortilla ze świeżym szpinakiem, serem mozarella, pomidorem, ogórkiem i sosem jogurtowo-ziołowym
  4. Podwieczorek rollsy z szynki nadziewane serkiem chrzanowym, ogórkiem zielonym i koperkiem
  5. Kolacja pasta z wędzonej makreli podana na liściach sałaty ze słupkami z selera naciowego

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT