Dieta dla dzieci

Dieta opracowana dla dzieci to plan żywieniowy, którego najważniejszym celem jest zapewnienie, by posiłki naszych pociech były w pełni wartościowe i sprzyjające prawidłowemu rozwojowi psychicznemu i fizycznemu młodego człowieka.

ZALETY DIETY DLA DZIECI

  • smaczne, zdrowe, estetycznie przygotowane posiłki
  • pełnowartościowe menu skomponowane na bazie wszystkich grup produktów żywnościowych
  • wyrabia zdrowe nawyki żywieniowe

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Program ten zwraca szczególną uwagę na urozmaicenie diety. Każda grupa produktów spożywczych jest źródłem innych cennych dla zdrowia składników odżywczych. Na przykład produkty mleczne dostarczają wapń i białko, ale nie zawierają witaminy C, którą posiadają m.in. owoce i warzywa. Dlatego też należy jeść artykuły spożywcze z różnych grup, wybierając z nich te najbardziej wartościowe. Posiłki dla dzieci muszą być smaczne i zdrowe – nasze posiłki kuszą ładnym kolorem, smakiem, estetyką przygotowania.

Jadłospis dla dzieci składa się z 5 posiłków, które należy zjadać regularnie o stałych porach dnia. Stałe pory posiłków umożliwiają równomierne rozłożenie energii oraz właściwe zaopatrzenie organizmu w potrzebne składniki odżywcze. Dzieci i młodzież zaaferowani różnorodnością szkolnych zajęć potrafią wytrzymać wiele godzin bez jedzenia, aby późnym wieczorem zjeść nadmiernie kaloryczną kolację. Nie służy to zdrowiu. Jeśli przerwy między posiłkami są zbyt długie, dochodzi do znacznego spadku glukozy we krwi.

Powoduje to obniżenie wydolności umysłowej i fizycznej, w tym zwłaszcza trudności z koncentracją w ciągu lekcji i rozdrażnienie. Pamiętajmy też, że woda to najlepszy napój dla człowieka. Mała butelka wody mineralnej niegazowanej lub przegotowanej powinna stanowić „wyposażenie” szkolnego plecaka. Potrzebuje jej cały organizm, a szczególnie mózg, który – odwodniony – nie będzie działał prawidłowo.


PRZYKŁADOWE MENU DIETY DLA DZIECI

  1. Śniadanie jabłkowe racuszki z kaszy jaglanej z miodem i cynamonem
  2. II śniadanie zupa krem z zielonej fasolki szparagowej
  3. Obiad kotleciki drobiowe z pieczonymi ziemniakami i mizeria z jogurtem i koperkiem
  4. Podwieczorek czekoladowy budyń z kaszy manny z bananem
  5. Kolacja szaszłyki z szynki i ananasa podane z pełnoziarnistą tortillą

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT