Dieta Paleo

Jest to dieta, do której – zdaniem naukowców – jesteśmy przystosowani genetycznie.

ZALETY DIETY PALEO

  • dieta oparta na naturalnej, nieprzetworzonej żywności
  • wydajne spalanie tkanki tłuszczowej
  • wspomaga profilaktykę chorób cywilizacyjnych

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Dieta człowieka epoki kamiennej – paleolitu bazowała na tym, co udało mu się upolować, złowić, zerwać, czyli były to głównie mięso, ryby, świeże warzywa, owoce, orzechy. Jego dieta pozbawiona była zbóż, cukrów, czy przetworzonych produktów.

Dziś wiemy, że nasi przodkowie nie cierpieli z powodu otyłości, nie chorowali na cukrzycę czy choroby serca. My też nie musimy. Wielu naukowców otwarcie mówi, że mimo drastycznej zmiany stylu życia, nasz organizm nadal dostosowany jest do diety człowieka paleolitu. Również doświadczenie osób, które stosują dietę paleolityczną potwierdza, że może ona służyć człowiekowi i wspierać jego zdrowie. Dieta bazuje przede wszystkim na żywności naturalnej, nieprzetworzonej.

W menu znajdą się niemal wszystkie warzywa (z wyjątkiem warzyw strączkowych, jak fasola, groch, soczewica, cieciorka i wysokoskrobiowych, jak ziemniaki, czy kukurydza) oraz owoce. Istotną część diety stanowią wszystkie gatunki mięs oraz ryb, a także potrawy z jajek oraz orzechy, pestki i nasiona. Oleje i oliwa są obecne w jadłospisach paleo, jednak w niewielkich ilościach. Nie ma w tym menu jednak żadnych produktów nabiałowych, w tym masła ani zbóż w żadnej postaci (kasz, ryżu, makaronu, pieczywa, płatków).


PRZYKŁADOWE MENU DIETY PALEO

  1. Śniadanie Jajecznica z szynką podawana z sałatką z rukoli, pomidorków koktajlowych z pestkami słonecznika
  2. II śniadanie Zupa krem z selera z oliwą truflową
  3. Obiad Tajskie curry z kurczaka z mlekiem kokosowym z warzywami
  4. Podwieczorek Gruszkowy mus z awokado z orzechami włoskimi
  5. Kolacja Sałatka z jarmużem, tuńczykiem, pomarańczą, oliwkami i pestkami dyni z sosem miodowo-musztardowym

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT