Dieta wegetariańska

Dieta opiera się na odpowiednio skonstruowanym jadłospisie, w którym największy nacisk kładzie się na niski indeks glikemiczny poszczególnych produktów oraz niski ładunek glikemiczny całego dania.

ZALETY DIETY WEGETARIAŃSKIEJ

  • duża zawartość witaminy C
  • dieta o zmniejszonej ilości cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych
  • korzystny wpływ na układ odpornościowy

ZAMÓW

Zamów swoją dietę!
KONTAKT


Dieta ta powoduje często spadek wagi, jednak nie jest to typowa kuracja odchudzająca. Aby osoby stosujące tę dietę nie odczuwały deficytu białkowego intensywnie ją uzupełniamy o produkty otrzymane z roślin strączkowych typu: soja, ciecierzyca, soczewica. Ze względu na zwiększoną liczbę powyższych produktów w diecie jest ona szczególnie bogata w błonnik pokarmowy, który reguluje pracę układu pokarmowego, a także witaminy z grupy B. Dieta wegetariańska oprócz podłoża moralnego czy też etycznego może mieć na względzie kwestie zdrowotne.

Dietetycy twierdzą, że dla osób dorosłych dobrze zbilansowana dieta wegetariańska ma bardzo korzystny wpływ na organizm. Jest zdrowa i ogranicza występowanie chorób niedokrwienia serca, ciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości, raka okrężnicy, osteoporozy, uchyłkowatości jelita grubego, kamicy żółciowej i nerkowej. Dzięki zastosowaniu diety wegetariańskiej możliwe staje się obniżenie zawartości cholesterolu całkowitego we krwi, nawet o 30%.

Dieta dla wegetarian dostępna jest w wersjach 1000, 1200, 1500 i 2000 kcal.


PRZYKŁADOWE MENU DIETY WEGETARIAŃSKIEJ

  1. Śniadanie owsianka na mleku z suszoną gruszką, cynamonem i jagodami goji
  2. II śniadanie orientalna zupa harira z zieloną soczewicą i warzywami
  3. Obiad gryczane naleśniki z papryką, bakłażanem, cukinią i cebulą
  4. Podwieczorek koktajl jagodowy na mleku sojowym w wiórkami kokosowymi
  5. Kolacja hummus z cieciorki podany ze słupkami świeżego ogórka

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zamów dietę na próbę. Przy zamówieniach powyżej 10 dni oferujemy atrakcyjne rabaty. Chcesz, aby cała rodzina odżywiała się zdrowo? Nie ma problemu, przedstawimy atrakcyjną ofertę.
KONTAKT